Інженери Каліфорнійського технологічного інституту під керівництвом П’єтро Перона розробили метод інвентаризації дерев в містах на підставі супутникових знімків, які можна побачити на картах Google. Проект отримав назву Visipedia.

Як виявилося, процес інвентаризації зелених насаджень в «ручному» режимі дуже трудомісткий. Для цього необхідно залучати сотні арбористів – фахівців з догляду за деревами, яких до того ж потрібно забезпечити навігаторами GPS для позначки розташування кожного дерева. Інвентаризація зазвичай проводиться 1 раз в 20-30 років, і за цей час багато чого змінюється.

П’єтро Перона не є експертом в галузі лісівництва, зате добре відомий, як професіонал за технологіями комп’ютерного зору. Розроблені алгоритми розпізнавання зображень копіюють здатності фахівців в тій чи іншій області і навіть іноді роблять це краще середньої людини.

Дослідники використовують штучні нейронні мережі – алгоритми, що діють подібно до людського мозку, що дозволяє комп’ютеру «вчитися» розпізнавати об’єкти на зображеннях.

«Ми навчаємо алгоритм, як дитину в школі, – розповідає П’єтро Перона, – пропонуючи безлічі прикладів. Чим більше алгоритм «бачить» зразків дерев, тим він краще починає в них розбиратися, хоча дитина це робить швидше ».

Наочним прикладом ефективного використання Visipedia став моніторинг
зелених насаджень в місті Пасадена, штат Каліфорнія, вже багато років страждає від посухи.

Програмний комп’ютерний зір може стати довгостроковим технічним рішенням в управлінні процесом міського озеленення. Ідея полягає в тому, що ПЗ буде здійснювати безперервний моніторинг міст з супутника по знімках, які оновлюються кожні кілька місяців. З їх допомогою міська влада зможе планувати і коригувати діяльність з озеленення.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*