У небі над великими містами з'являється все більша і більша кількість безпілотних літальних апаратів, які виконують функції спостереження, роблять знімки і доставляють товари покупцям.

Все це являє собою транспортну мережу з великою кількістю рухомих елементів, яка незабаром буде потребувати організації, що впорядковує і регулює весь цей рух. Фахівці з Технологічного університету Нанянга (Nanyang Technological University, NTU) приступили до розробки системи диспетчерської служби для безпілотників, яка за допомогою мережі наземних станцій охопить весь повітряний простір Сінгапуру, буде відслідковувати всі безпілотні літальні апарати і направляти їх рух по безпечних повітряних коридорах.

Слід зазначити, що університет NTU не є піонером у цій справі. В даному напрямку так само рухаються фахівці компанії Amazon, яка вже почала здійснювати доставку товарів покупцям за допомогою безпілотників, фахівці НАСА і вчені з деяких інших університетів Канади і Австралії.

Диспетчерська система буде враховувати зони, призначені для зльоту і посадки безпілотників, повітряні коридори і все інше, що можна описати як систему невидимих повітряних шляхів. Ця система буде враховувати потенційно небезпечні ділянки, такі, як електростанції, аеропорти і т.п., не допускаючи в їхній повітряний простір ті літальні апарати, яким "прийшла в голову ідея" трохи зрізати свій шлях. Координація роботи наземних станцій дозволить управляти повітряним рухом з високою точністю, рівень контролю буде здійснюватися до рівня кожного літального апарату, а система буде володіти інформацією про його поточне місцезнаходження, напрямок, швидкість руху і про дистанцію до будь-якого іншого літального апарату.

Реалізація всіх задуманих ідей неможлива без використання великої кількості найсучасніших технологій. Кожен безпілотний літальний апарат повинен вміти не тільки обмінюватися даними і виконувати команди диспетчерської служби, він повинен володіти ще рядом автономних функцій, що служать для запобігання зіткнень в повітрі з іншими апаратами.

Однак, перш ніж в Сінгапурі почнуть розгортатися перші елементи глобальної, в масштабі цієї країни, диспетчерської служби для безпілотників, розробникам доведеться вирішити цілий ряд юридичних проблем і проблем, пов'язаних із забезпеченням безпеки системи. Крім цього, їм потрібно довести до розуму комп'ютерну модель, в якій буде відображатися поточна ситуація, ця модель буде використовуватися для прогнозування і для визначення найбезпечніших і найефективніших маршрутів польоту безпілотних літальних апаратів.

В даний час проект, який розрахований на чотири роки і в рамках якого ведеться розробка системи диспетчерської служби, знаходиться в стадії попередньої розробки і моделювання. Ця стадія триватиме до кінця 2017 року, після чого фахівці приступлять до випробувань перших безпілотних літальних апаратів, системи управління якими будуть забезпечені можливістю інтеграції з диспетчерською службою.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*