Наука не стоїть на місці і тепер завдяки сучасним технологіям лікарі зможуть об’єктивно оцінювати рівень болю по обличчю пацієнта. Точніше, за них це зробить спеціальне програмне забезпечення, розроблене вченими з Університету Каліфорнії і медичної школи Сан-Дієго.

Нову систему пропонується використовувати навіть для маленьких пацієнтів, оскільки багато дітей не можуть об’єктивно визначити рівень відчуваємого ними болю, що, в свою чергу, може ускладнити діагностику. Спеціальне програмне забезпечення засноване на принципі кодування лицьових рухів (Facial Action Coding System – FACS). Використовуючи відеокамеру, система розпізнає мімічні рухи обличчя пацієнта і на їх основі в режимі реального часу оцінює рівень болю.

Система вже пройшла успішне випробування на 60 пацієнтах віком від 6 до 18 років, яким було здійснено лапароскопічне видалення апендикса. Стверджується, то на точність роботи алгоритму не впливають ні етнічна приналежність, ні раса, ні стать.

“Програмне забезпечення показало чудову точність в оцінці болю”, – пише доктор Джині Хуан, один з авторів статті про дослідження.

Додамо, що нова система має ще одну незаперечну перевагу перед існуючими методами, яка полягає тому, що її можна використовувати безперервно. Коли вона буде застосовуватися в лікарнях, поки сказати складно.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*